İngiliz ilaç devinden kanser araştırmalarına 1,5 milyar dolar yatırım


AstraZeneca, kemoterapinin yerini alacak bir kanser tedavisi üzerinde çalışmak üzere Singapur'a 1,5 milyar dolar yatırım yapacak.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

İngiliz ilaç devi AstraZeneca, yeni nesil kanser ilaçları üretmek üzere Singapur'da 1,5 milyar dolarlık bir tesis kurmayı planladığını duyurdu. Şirket, 2029 yılına kadar hazır olacak tesisin, ADC adı verilen ve sağlıklı hücrelere zarar vermeden kanser hücrelerini hedef alan bir tedavi üzerinde çalışacağını söyledi.

Açıklamada, yatırımın Singapur Ekonomik Kalkınma Kurulu'nun (EDB) desteğine sahip olduğu belirtildi. EDB Başkanı, “AstraZeneca'nın Singapur'da ilk kez bir üretim varlığı kurma kararını memnuniyetle karşılıyoruz. Bu aynı zamanda hassas kanser tedavisine olanak tanıyan yeni antikor ilaç konjugatları için uçtan uca bir üretim tesisine sahip olan AstraZeneca için de bir ilk olacak” dedi. Png Cheong Boon dedi. dedi.

AstraZeneca CEO'su Pascal Soriot, ADC ilaçlarının birçok ortamda hastalar için geleneksel kemoterapinin yerini alma konusunda büyük potansiyel gösterdiğini söyledi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir