Japonya'da 300 milyon dolarlık Bitcoin ortadan kayboldu


Japon kripto para borsası DMM Bitcoin, dijital cüzdanlarından 300 milyon dolar değerinde Bitcoin'in çalındığını duyurdu.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Japon kripto para borsası DMM Bitcoin, dijital cüzdanından “izinsiz sızıntı” olarak tanımladığı olay nedeniyle yaklaşık 300 milyon dolarlık Bitcoin'in kaybolduğunu duyurdu.

Kazanın cuma günü meydana geldiğini kaydeden şirket, şunları söyledi: “Hasarın ayrıntılarını araştırıyoruz.”

Kripto para borsası, “Olayı önlemek için zaten önlemler aldık, ancak ek güvenlik sağlamak için bazı hizmetlerin kullanımına da kısıtlamalar getirdik” dedi.

DMM Bitcoin bu olayla ilgili detaylı bilgi vermedi ancak küresel kripto para analiz firması Chainaliz, bunun en büyük kripto saldırılarından biri olduğunu söyledi.

Chainalytics, sosyal medya platformu X'teki gönderisinde, “Japon borsası DMM Bitcoin'e yapılan hack saldırısı, Aralık 2022'den bu yana en büyük ve şimdiye kadarki en büyük yedinci kripto hack saldırısıdır” dedi.

DMM Bitcoin, çalınan miktarın yaklaşık 48,2 milyar yen (300 milyon dolar) veya 4.502,9 bitcoin olduğunu söyledi.

Şirket, tüm müşterilerinin Bitcoin mevduatlarının tamamen güvence altına alınacağını söyledi.

Nikkei gazetesinin haberine göre, Japon Finansal Hizmetler Ajansı, şirkete kazanın nedenlerini araştırmak ve müşterileri kayıplardan korumak için talimat verirken, polis de kazayla ilgili soruşturma başlattı.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir