Kısa vadeli işlemler Bitcoin'i 69.000 dolara geri götürebilir

Teknik analistler BTC fiyatının önemli desteğe ulaşacağı yorumunu yaparken Bitcoin 71 bin dolardan el değiştiriyor.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

Bitcoin boğaları borsadaki satışların ardından günlük kapanışı “kurtardı”

Veriler, Bitcoin (BTC) fiyat hareketinin, günlük kapanıştan önce Bitstamp'ta gün içi en düşük seviyesi olan 70.120 dolara ulaştıktan sonra toparlandığını gösterdi.

Tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altındaki dirençlere doğru gidişler ve aşağı yönlü ağır darbeler ile son hamleler hafta boyunca tema olmaya devam etti. Bu duruş, BTC/USD paritesini 5 Haziran'da 69.600 dolara çıkardı, ardından toparlanma gösterdi.

Maddi göstergeler, piyasaların artık 69.000 dolar civarındaki temel desteğe daha önemli bir geri dönüş yapacağını gösteriyor.

“Her iki trend tahmin algoritması da yerel desteği yeniden test etme zamanının gelebileceğine dair yeni sinyaller gösteriyor.”

“71,6 bin dolara dönüş benim için şu anda mümkün değil. Bugün açıklanacak işsizlik raporu böyle bir hamlenin katalizörü olabilir.”

Ticaret sinyallerini içeren BTC/USD grafiği. Kaynak: Önemli göstergeler

Materyal Göstergeleri kurucu ortağı Keith Alan, kumdaki önemli bir psikolojik çizgi olan 69.000 doların direnç/destek tersine dönüşünün bir parçası olarak boğalar tarafından test edildiğini görmekten “çok mutlu” olacağını ekledi.

“21 günlük hareketli ortalamanın 68,8 bin dolar civarında seyretmesiyle teknik destek güçlü, ancak beklenenden daha sakin olan işsizlik verileri veya ani satışlar fiyatları aşağı çekebilir ve uzun vadeli işlemleri cezalandırabilir.”

Allen genel olarak, BTC fiyatı üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu bilinen işsizlikle ilgili yaklaşan ABD makroekonomik verilerine atıfta bulundu.

6 Haziran'daki ABD ticaret oturumu sırasında popüler tüccar Skew, büyük borsalar Binance ve Coinbase'de önemli miktarda BTC satışı gerçekleştiğini fark etti.

Skew, yalnızca Coinbase'de 2.000 BTC'nin satıldığını söyledi ve “100 milyon dolardan fazla tokenı kimin nakde çevirdiğini” sordu.

Skew'e göre boğalar günlük kapanış için cankurtaran halatı sağladı ve BTC fiyat eğiliminin daha da zayıflamasını engelledi.

Kaynak: Çarpık

BTC fiyatı kırılma için “genel olarak hazır”

Popüler yorumcu Michaël van de Poppe, Bitcoin'in son zamanlardaki güçlü konumuna rağmen henüz belirlenen aralığın dışına çıkmadığını söyledi.

İle ilgili: ETF'lere ilgi artarken Bitcoin neden durgunlaşıyor?

Poppe X gönderisinde, “Bitcoin hala belirli bir aralıkta sıkışmış durumda ancak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmaya hazırlanıyor” dedi.

“Altcoinler yavaş ama emin adımlarla ilerliyor. Bu iyi bir zaman.”

BTC/USD grafiği. Kaynak: Michaël van de Poppe

Bu arada Alan, tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru yavaş ilerlemeyi balinalara bağladı. Bu büyük yatırımcıların kısa pozisyonlarını korumak için kasıtlı olarak piyasayı tuttuklarını savundu.

Sonuncularından birinde

CoinGlass'tan gelen son veriler, bu yazının yazıldığı an itibariyle spot fiyatın üzerinde likidite için en cazip acil hedef olarak 71.900 doları işaret ediyor.

BTC tasfiye ısı haritası (ekran görüntüsü). Kaynak: CoinGlass

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir