Kripto para saklama nedir?

Kripto para saklama nedir?

Bu, dalga yaratan son trend gibi görünüyor.


Deneyimsiz olanlar için bu hizmetler, büyük hacimli dijital varlıkların güvenli bir şekilde saklanmasının yolunu açıyor. Bazı savunucular bunun kurumsal yatırımcılardan yeni sermaye akışlarını tetiklemek için gereken temel faktörlerden biri olabileceğine inanıyor.


Mevcut çözümlerin çoğu sıcak ve soğuk depolamayı kullanıyor. “Sıcak depolama”, İnternet bağlantılı bir ortamda depolanan madeni paraları ve jetonları ifade eder. Bu, varlıklara erişimin daha kolay olduğu anlamına gelirken, aynı zamanda bir siber saldırı nedeniyle fonların çalınma riskinin de arttığı anlamına geliyor. “Soğuk depolama”, dijital para birimlerinin çevrimiçi bağlantıdan uzakta saklanmasını içerir. Teorik olarak, soğuk depolama teknikleri daha güvenlidir çünkü siber saldırılar ve bilgisayar korsanlığı sırasında varlıkların çalınma riski daha azdır. Ancak QuadrigaCX gibi durumlarda gördüğümüz gibi, bu yaklaşım bile fonlarınızın güvende tutulacağına dair mutlak bir garanti sunmuyor.

Kriptografik depolamanın faydaları nelerdir?

Teorik olarak, kripto para birimi saklama varlık kaybını önlemeye yardımcı olabilir.


Dijital para birimleri dünyasında, özel anahtarı unutmak felaketten başka bir şey olamaz; Bu temel alfasayısal ifade olmadan Bitcoin ve Ether gibi kripto para birimleri sonsuza kadar kaybolabilir.


Kripto saklama çözümleri, geleneksel bankacılıkla daha karşılaştırılabilir bir deneyim sunar: tıpkı kaybolan bir banka kartı PIN'inin, korunan fonlar ortadan kaybolmadan önce merkezi bir otorite tarafından değiştirilebilmesi gibi, bu donanımlar da büyük miktarlarda veriyi dijital olarak depolamak için tasarlanmıştır. Mallar güvenli ve sigortalıdır.

Kripto para saklama hizmetleri kimleri hedefliyor?

Kripto para birimlerinde önemli miktarda hisseye sahip olan hedge fonlar, fayda sağlama potansiyeli taşıyan tek fon değil.


Bu pazar, birçok günlük tüketicinin alışık olduğu merkezi dokunuşu sunan borsalarla, günlük yatırımcılar için de faydalı olduğunu kanıtlıyor.


Düzenleyici açıdan bakıldığında, kripto para saklamanın faydaları açıktır. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, varlıkları 150.000 dolardan fazla olan herhangi bir kurumsal yatırımcının, bunların “nitelikli bir saklamacının” kontrolü altında olduğundan emin olması gerektiği konusunda açıktır.

Piyasada üst düzey liderler var mı?

Bu alanda henüz çok az sayıda kripto para birimi odaklı varlık ortaya çıktı.


Coinbase, kurumsal düzeyde çözümler sağlamada erken pazar lideri olduğunu kanıtladı. Diğerleri arasında 100'den fazla banka ve varlık yöneticisinin alışık oldukları altyapı ve ortam aracılığıyla madeni paraların ve tokenlerin satın alınmasını, saklanmasını ve transferini yönetmesine olanak tanıyan bir “dijital varlık kasası” inşa eden Vontobel yer alıyor.


Andreessen Horowitz gibi risk sermayesi şirketleri, Anchorage gibi kripto girişimlerini destekledi ve Bakkt, Wall Street yatırımcılarına düzenlenmiş bir ortamda BTC ticareti yapma yolları sağlama konusunda da ilerleme kaydetti. Fidelity ve Gemini gibi diğer tanınmış isimler de kurumsal kullanıcılara yönelik teklifler başlattı.

Kripto hizmetlerinin ana akım haline gelme şansı var mı?

Aralık başında bir başka büyük gelişme daha yaşandı.


O zaman Alman parlamentosu, ülkedeki bankaların kripto para satmasına ve saklama hizmetleri sunmasına izin verecek bir yasayı kabul etti. Bazı meraklılar bu tasarının Avrupa'nın en büyük ekonomisinin kripto para cenneti haline gelmesinin önünü açacağını savunurken, diğerleri bunun müşteriler için yeni riskler açabileceğinden korkuyor. Korkulan senaryolardan biri, halkın tehlikeleri tam olarak anlamadan uçucu madeni paralara ve tokenlere yatırım yapmaya başlaması ve potansiyel olarak yatırımlarını kaybetmesidir.

Kripto para saklamanın geleceği nedir?

Finansal kurumlar, düzenleyiciler ve yatırımcılar kripto para birimi saklama sorunuyla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Bu tartışmalara katılanların hikayelerini dinlemek, ileride ne olacağı konusunda değerli bir netlik sağlayabilir.

İsviçre kayak merkezi St. 15-17 Ocak tarihleri ​​arasında St. Moritz'de düzenlenen Kripto Finans Konferansı, 2020'lerde sektörü bekleyen fırsatlar ve zorluklar hakkında canlı tartışmalar ve bilgiler için mükemmel bir forumdur. etkinliğe Gemini'nin başkanı ve CEO'su olarak görev yapan ikizler Cameron ve Tyler Winklevoss ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu komiseri Hester Peirce katılacak.

Spotlight, varlık yönetimi endüstrisinin hızlı gelişimini ve kripto para biriminin bu resme nasıl uyduğunu araştırıyor ve blockchain dünyasında bankacılığın zorluklarına derinlemesine bir bakış sunuyor. Organizatörler bunun, sınırsız bir ortamda yeni bağlantılar kurma fırsatını ve kripto para saklama konusunda etkili isimlere bireysel olarak soru sorma şansını takdir edenler için yalnızca davetle girilebilen etkinliğin önemli bir parçası olacağını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir