Kripto Satışları Yavaşladı, Yardım Rallisi Başlıyor mu?

Bazı analistler hisse senedi piyasaları üzerindeki satış baskısının hafiflediğini öne sürerken, kripto para piyasaları haziran ayındaki iniş çıkışların ardından bir “rahatlama rallisine” hazırlanıyor olabilir.

Santiment, 2 Temmuz tarihli gönderisinde, “Temmuz ayı görünümüne bakıldığında, bu kadar çok sayıda küçük tüccarı kaybettikten sonra iyimser olmak için önemli nedenler var” dedi.

Uzmanlar, olumsuz piyasa beklentilerinin ve trader'ların kayıplarının “bir rahatlama rallisinin daha yeni başlıyor olabileceği” anlamına geldiği yorumunu yaptı.

Cointelegraph Markets Pro'ya göre Bitcoin (BTC) Haziran ayında yaklaşık 7 gün boyunca düşerek 59.500 dolara kadar düştü.

TradingView'e göre, kripto para piyasasının toplam değeri, zirvesi olan 2,5 trilyon dolar ile geçen ayın en düşük seviyesi arasında yaklaşık 400 milyar dolar kaybetti. Bu dönemde birçok kripto para birimi çöktü.

CryptoQuant analisti ve yazarı Minkyu Woo'nun da benzer bir iyimserlik nedeni vardı ve 1 Temmuz'daki gönderisinde satıcıların “nihayet satış yaptığını” belirtti.

Kaynak: Minkyu Woo/CryptoQuant

Uzmanlar, geçen yılın Ocak ayından bu yana borsalardan en yüksek ortalama Tether (USDT) çıkışının “güçlü volatilitenin ardından çıkışlarda bir düşüş” gördüğünü ve Haziran ayındaki son artışın “borsalar üzerindeki büyük ölçekli satış baskısının azaldığını” gösterdiğini buldu. ”

“Çıkışlardaki bu azalma, yatırımcıların piyasadan nakit çekmek yerine varlıklarını elinde tutma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor.”

Woo, “Bu, Bitcoin yarılanmasının ardından yatırımcı duyarlılığının daha olumlu hale geldiği anlamına gelebilir” diye ekledi. BTC şu anda son 24 saatte %0,4 düşüşle 62.950 dolar civarında el değiştiriyor.

Gox borsası tarafından kilidi açılan 9 milyar dolarlık BTC, alacaklıların on yıldır kilit altında tutulan kripto para birimlerinden para kazanmaya çalışması nedeniyle satış baskısına yol açabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir