'Kükreyen Kedicik' geri döndü, hisseler hızla yükseldi


“Roaring Kity” hesabının paylaşımıyla birlikte oyun perakende şirketi GameStop ve sinema zinciri AMC'nin hisseleri yükselmeye başladı.

ABD'nin popüler oyun perakende şirketi Game Stop ve sinema zinciri AMC'nin hisseleri, 3 yıldır paylaşım yapmayan sosyal medya hesabı “Roaring Kitty”nin pazar günü .com'da bir paylaşım yapmasının ardından hızla yükseldi. Kükreyen Kitty, üç yıl sonra oynayan bir kişinin fotoğrafını paylaştı. Daha sonra yaklaşık 10 farklı filmden görseller yayınladı.

CNBC haberine göre Gamestop hisseleri dün yüzde 118 yükselirken, oyun ve film oynayan kişilerin paylaşımıyla AMC hisseleri de yüzde 78 yükseldi. Bugün, GameStop hisseleri ABD borsalarındaki erken işlemlerde %51 artarken, AMC hisseleri %58 arttı.

GAMESTOP ÇILGINLIĞININ ARKASINDAKİ İSİM

Pandemi kısıtlamaları nedeniyle online oyun alımlarının artmasıyla birlikte 2020 yılı sonunda fiziksel oyun satışı yapan ABD'nin popüler oyun perakende zinciri GameStop iflasın eşiğine gelmişti. Ancak, “Roaring Kitty” hesabını yöneten eski bir pazarlamacı olan Keith Gill'in fiziksel oyun formatları çağrılarının ardından GameStop hisseleri o sırada aniden yükseldi ve Ocak 2021'de zirveye ulaştı.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir