MicroStrategy, Bitcoin Satın Almak İçin 500 Milyon Dolarlık Tahvil Satacak

MicroStrategy, 2032'ye kadar 500 milyon dolarlık dönüştürülebilir birinci sınıf tahvil ihraç etmeye hazırlanıyor.

Nitelikli kurumsal alıcılara yönelik özel arz, 1933 Menkul Kıymetler Kanunu kapsamındaki Kural 144A'ya uygundur ve “piyasa koşullarına ve diğer faktörlere tabidir.”

“Bonolar, MicroStrategy'nin öncelikli teminatsız tahvilleri olacak ve 15 Aralık 2024'ten başlamak üzere her yılın 15 Haziran ve 15 Aralık tarihlerinde altı ayda bir faiz ödeyecek. Tahvillerin vadesi, uyarınca geri satın alınmadığı, itfa edilmediği veya emsal haline dönüştürülmediği sürece 15 Haziran'da olacaktır. şartları.” “Süresi 2032'de dolacak.”

Kaynak: Michael Saylor

Stratejik hedefler

Bir basın açıklamasına göre, net gelirler öncelikle ek Bitcoin (BTC) satın almak ve “genel kurumsal amaçlar” için kullanılacak.

Yapılan basın açıklamasına göre MicroStrategy, bu varlığı öncelikle Bitcoin (BTC) satın almak ve “genel kurumsal amaçlar” için kullanacak.

Piyasa koşullarına bağlı olmakla birlikte bu hareket, MicroStrategy'nin uzun vadeli BTC'yi rezerv hazine varlığı olarak kullanma hedefiyle uyumludur.

Tahvil arzının detayları

Şirket, tahvillerin ilk alıcılarına “tahvillerin toplam anapara tutarı” olarak ilave 75 milyon dolar satın alma seçeneği verecek.

“MicroStrategy'nin ödenmemiş senetlerin tamamından daha azını itfa etmesi durumunda, geçerli itfa bildirimi tarihinde ödenmemiş ve geri çağrılamayan senetlerin toplam anapara tutarı en az 75 milyon $ olmalıdır.”

Basın bülteninde, “Senetlerin faiz oranı, ilk dönüşüm oranı ve diğer şartlarının, arzın fiyatlandırılması sırasında belirleneceği” belirtildi.

“MicroStrategy, Tahvillerin ilk dönüşüm fiyatını hesaplamak için kullanılan referans fiyatının, MicroStrategy'nin A Sınıfı adi hisse senetlerinin fiyat tarihinde 09:30 ile 16:00 EDT arasındaki ABD bileşik hacim ağırlıklı ortalama fiyatı olmasını beklemektedir. “Düzenleyici hususlar

Basın açıklamasına göre, tahviller 1933 Menkul Kıymetler Kanunu'nun 144A Kuralı uyarınca nitelikli alıcılara teklif edilecek ve satılacak.

Bu, MicroStrategy'nin A Sınıfı adi hisse senetlerinin dönüştürülebilir öncelikli senetlerinin ve tüm dönüştürülebilir hisselerinin, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) resmi olarak kaydedilmeyeceği anlamına gelir.

SEC'e kayıtlı olmayan menkul kıymetler, belirli yasal koşulları karşılamadan kamu piyasalarında satılamaz veya satın alınamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir