SEC bizden çok para istiyor

Ripple Labs'ın baş hukuk sorumlusu Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) federal bir yargıçtan blockchain şirketine karşı 2 milyar dolar para cezası istediğini paylaştı.

25 Mart'ta söz konusu. Ripple'a karşı açılan hukuk davası, SEC'in 2020 yılında dava açmasından bu yana devam ediyor.

Alderoty, “SEC, yasayı sadakatle uygulamak yerine Ripple'ı ve genel olarak sektörü cezalandırmaya ve korkutmaya devam ediyor” dedi. “Mahkemenin çözüm aşamasına adil yaklaşacağına inanıyoruz.”

Kaynak: Stuart Alderoty

Ripple'ın baş hukuk yetkilisi, şirketin SEC'in talebine Nisan ayında bir yanıt sunmayı planladığını ancak düzenleyicinin “yanlış, yanlış karakterize edilmiş ve yanıltıcı olmak üzere tasarlanmış beyanlar üzerinden işlem yaptığını” söyledi. 18 Mart'ta Utah'ta bir yargıç, Debt Box şirketine karşı sunulan delillerle ilgili olarak “kötü niyetle” hareket ettiği için SEC'e yaptırım uyguladı.

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse X hakkında konuşuyor açıklamada 2 milyar dolarlık cezaya atıfta bulunarak, “Bunun kesinlikle emsali yok” dedi. “Bu soruyu yanıtladığımızda SEC'in ne olduğunu açıklamaya devam edeceğiz.”

İle ilgili: Hakim, SEC ve Ripple (XRP) davasında süreyi uzattı.

SEC'in Aralık 2020'de Ripple, Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen'e karşı açtığı davada, şirketin XRP tokenlarının satışı yoluyla 1,3 milyar dolar kayıtsız menkul kıymet topladığı iddia edildi. Temmuz 2023'te Yargıç Analisa Torres, XRP'nin dijital varlık borsalarındaki programatik satışlarla ilgili bir menkul kıymet olmadığına karar verdi.

Karar, SEC'in Ekim 2023'te Garlinghouse ve Larsen aleyhindeki suçlamaları önyargılı olarak reddetmesine katkıda bulunmuş olabilir. Düzenleyicinin, Coinbase, Binance ve Kraken dahil olmak üzere ABD'deki kripto para şirketlerine karşı devam eden hukuk davaları bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir