“Sigorta Haftası” artık Ekim ayının ilk haftasında


Sigortacılık bilincini yaygınlaştırmak, karşılaşabileceğimiz risklere ilişkin farkındalığı artırmak ve sigorta çözümlerini daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla 2011 yılından bu yana her yıl Mayıs ayının son haftasında kutlanan Sigorta Haftası, artık Ekim ayının ilk haftaları, bu yıldan itibaren.

Sigorta Haftası her yıl Mayıs ayının son haftasında kutlanır; Ayrıca Özel Sigortalar ve Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından da 2024 yılından itibaren Ekim ayının ilk haftasında yapılması onaylandı.

Türk Sigorta Birliği'nden (TSB) konuya ilişkin yapılan açıklamada;

“Ülkemizde sigortacılık bilincini yaygınlaştırmak, karşılaşabileceğimiz riskler konusunda farkındalık yaratmak ve sigorta çözümlerini daha geniş kitlelere sunmak amacıyla 2011 yılından bu yana Mayıs ayının son haftasında düzenlediğimiz Sigorta Haftamızı bu yıl ilk kez kutlayacağız. Sektör çalışanları, paydaşlar ve iletişim profesyonelleriyle istişarede bulunularak varılan bu tarih değişikliğinin Sigorta Haftamız kapsamında yer alacağına ilişkin “İlgiyi daha da artıracağına inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir