Tether, Bitcoin hamleleriyle dikkat çekiyor

Dünyanın en büyük stablecoin'i USDT'nin ihraççısı Tether, 31 Mart'ta 618 milyon dolar değerinde 8.888 Bitcoin (BTC) satın aldı.

Zincir içi verilere göre, satın alımın ardından Tether'in cüzdanında şu anda ortalama 30.305 $ fiyatla satın alınan 75.354 Bitcoin bulunuyor.

CoinStats verilerine göre cüzdan %128'den fazla büyüdü ve şu anda gerçekleşmemiş 2,94 milyar dolarlık kâr elde etti.

Tether BTC Cüzdanına Genel Bakış: Kaynak CoinStats

Satın alma, ABD'deki Bitcoin spot Borsa Yatırım Fonlarının (ETF'ler) onaylanması ve blok arzını yalnızca 19 gün içinde yarıya indirecek olan Bitcoin yarılanması nedeniyle Bitcoin'e olan kurumsal ilginin arttığı bir zamanda gerçekleşti.

Bitinfocharts'ın verilerine göre Tether, satın alımın ardından artık dünyadaki yedinci en büyük Bitcoin sahibi oldu. Binance soğuk cüzdan, bu yazının yazıldığı an itibariyle 17,31 milyar dolar değerindeki 248.597'den fazla Bitcoin ile Bitcoin'in en büyük sahibi konumunda.

Şirket, stabilcoin destek işini çeşitlendirmek için net kârının %15'ini Bitcoin'e yatıracağını söyledi.

Tether USDT, 4 Mart'ta yılbaşından bugüne %9 büyüme kaydederek 100 milyar dolarlık rekor bir piyasa değerine ulaştı.

Bitcoin fiyatı 69.000 doların üzerinde

Bitcoin fiyatı 24 saat içinde %1,23 düşüşle 08:45 CET'de 69.523 dolardan işlem gördü. Dünyanın en iyi kripto para birimi, piyasanın en büyük üç aylık opsiyon vade sonu etkinliğini 29 Mart'ta yaşamasına rağmen, 25 Mart'tan bu yana 69.000 dolarlık destek çizgisinin üzerinde işlem görüyor.

Kripto analisti Rekt Capital, 26 Mart tarihli video analizinde, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doları desteğe çevirmesiyle Bitcoin'in yarılanma öncesi düzeltmesinin sona erebileceğini söyledi:

“Bitcoin şu anda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde zirve yapıyor ve potansiyel olarak kendisini yarılanma öncesi bu geri çekilmeyi sona erdirecek şekilde konumlandırıyor.”

Kripto para birimi tarihinde ilk kez Bitcoin yarılanmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Merkezi olmayan borsa D8X'in kurucu ortağı ve eski UBS yöneticisi Basile Maire, Cointelegraph'a güçlü fiyat hareketine rağmen yarılanmanın henüz “tamamen kesin” olmadığını söyledi.

Tarihte ilk kez Bitcoin art arda yedi aylık yeşil mumu kapattı.

BTC/USDT, 1 aylık grafik. Kaynak CoinMarketCap

İle ilgili: Ünlü analistten Bitcoin yorumu: Zirveye ne kadar kaldı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir