Türk Eximbank İspanya Mutabakat Zaptı


Türk Eximbank, İspanya'nın resmi ihracat destek kuruluşu CESCE ile genel işbirliğine ilişkin mutabakat zaptı imzaladı.

İspanyol mevkidaşı CESCE (Compañía Española de Seguros de Crédito a la Exportación, SA, Compañía de Seguros y Reaseguros, SME), Türk Eximbank'ın devam eden işbirliği çalışmaları kapsamında mutabakat zaptı imzaladığı yurtdışı ihracat destek kuruluşlarına katıldı. Uluslararası organizasyonlar.

Açıklamaya göre, Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi koordinasyonunda düzenlenen Türkiye-İspanya Hükümetlerarası 8. Toplantısı'nda Türk Eximbank Genel Müdürü Ali Güney ve Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun tarafından mutabakat zaptı imzalandı. Zirve 13 Haziran'da Madrid'de düzenlendi.

Anlaşma, iki ülke şirketlerinin üçüncü ülkelerde ortaklaşa üstleneceği projeler kapsamında ihracat destek araçları, sigorta, koasürans, reasürans ve garanti mekanizmaları aracılığıyla iş birliği dahil olmak üzere çeşitli konularda iki kuruluş arasında bilgi alışverişinde bulunulmasını amaçlıyor.

Türk Eximbank'ın, Türk ihracatına daha kapsamlı destek sağlamak amacıyla yurt dışındaki ihracat kredi kuruluşları ve yabancı finans kuruluşlarıyla benzer mutabakat zaptı ve işbirliği anlaşmalarının sayısının artırılmasına yönelik çalışmalarını sürdüreceği belirtildi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir