Ünlü milyarder Buffett, Apple'daki hisselerini azalttı


Apple'ın en büyük yatırımcılarından biri olan ünlü milyarder Warren Buffett'ın sahibi olduğu Berkshire Hathaway, teknoloji devindeki hisselerini üst üste ikinci çeyrekte azalttı.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Milyarder Warren Buffett'ın sahibi olduğu yatırım şirketi Berkshire Hathaway, ABD'li teknoloji devi Apple'ın en büyük hissedarlarından biri. 2024 yılının ilk çeyreğine ilişkin raporunu açıklayan Berkshire, Apple'a yaptığı yatırımın yaklaşık 790 milyon hisseyi temsil eden 135,4 milyar dolar değerinde olduğunu bildirdi. Rapor, hisselerde yaklaşık %13'lük bir düşüş olduğunu gösteriyor. Çeyreğin sonunda Apple hâlâ Berkshire'ın yatırımlarındaki en büyük holdingdi.

Berkshire Hathaway, üst üste ikinci çeyrekte iPhone üreticisindeki hissesini azalttı. Şirket dördüncü çeyrekte yaklaşık 10 milyon Apple hissesi sattı. Pek çok kişi, 93 yaşındaki Buffett'ın değerleme endişeleri nedeniyle en sevdiği hisse senetlerini düşürdüğünü öne sürdü.

iPhone üreticisinin hisseleri, şirketin yönetim kurulunun şirket tarihindeki en büyük hisse geri alımı olan 110 milyar dolarlık hisse geri alımına izin verdiğini açıklamasının ardından geçen hafta büyük bir yükseliş yaşadı. Ancak Apple genel satışlarda ve iPhone satışlarında düşüş bildirdi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir