AKTOB Başkanı Kavaloğlu: Erken rezervasyonda İspanya'yı geçtik


Akdeniz Otelciler ve Tur İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, bu yıl Antalya'ya gelen turist sayısında yeni bir rekor kırılabileceğinin altını çizerek, şunları söyledi: “Tarihimizde ilk kez Ön rezervasyonlarda İspanya'yı geride bıraktı.”

Akdeniz Otelciler ve Tur İşletmecileri Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, 2024 yılı turizm beklentilerini açıkladı. Bu yıl Antalya'ya gelen turist sayısında yeni bir rekor kırılabileceğini vurgulayan Kavaloğlu, şunları söyledi: “Ana pazarda Sıralamada Almanlar birinci, Ruslar ise ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü pazar yine İngiltere olacak ve bu yıl İngilizlerin sayısı 1,5 milyona ulaşacak. Turizm sektöründeki yeni planları anlatan Kavaloğlu, “Toplamda Antalya bu yıl 17 milyon turist barajını aşacak” dedi:

“Şimdi TÜBİTAK'la 'astronomik turizmi' konuşalım. Turistler tatil yapmak ve gökyüzünün hareketlerini gözlemlemek için Antalya'ya gelecek. Bu coğrafyada buna çok uygun alanlar var. Mesela vegan gruplara ev sahipliği yapacağız. Menüleri buna göre hazırlayacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı festivaller oldukça etkili ve kapsamlı. Bu tatil için ülkemize gelen turistleri çok kısa sürede ağırlayacağız. Süreci doğru yönetirsek neden festivaller ülkesi olmayalım?

İSPANYA'NIN ÖNÜNDEYİZ

Kavaloğlu ayrıca şunları söyledi: “Utrecht'te düzenlenen WORLD Travel Market fuarında sinyaller son derece olumluydu. EMITT'te de aynı olumlu atmosfer vardı. Berlin fuarına gittik ve orada durum tamamen şekillendi. Ve tarihimizde ilk kez ön rezervasyonlarda İspanya'nın önüne geçtik. Mart ayında 1,5 milyona yakın Alman Antalya'da tatil için ön rezervasyon yaptırdı. Bu çok önemli bir gerçektir. İngiltere pazarı da oldukça iyi durumda. “Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş sona ermezse, Alman tatilciler bu yıl Rus tatilcileri geçebilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir