“Bitcoin trilyon dolara kadar yatırım alabilir”

Bitwise baş yatırım yetkilisi Matthew Hougan, kurumsal yatırımcıların yavaş yavaş kripto para birimlerine geçiş yaparken borsada işlem gören fonlar (ETF'ler) aracılığıyla Bitcoin'e (BTC) 1 trilyon dolara kadar enjekte edebileceğini söyledi.

Hougan, yatırım profesyonellerine yazdığı bir notta Bitcoin'in fiyat oynaklığıyla ilgili endişelerini dile getirdi. Varlık 60.000 ile 70.000 dolar arasında seyrederken yönetici en iyi yaklaşımın “sakin kalmak ve uzun vadeli düşünmek” olacağını söyledi.

Kaynak: Azar azar

Fiyat kısa vadede istikrarsız görünse de Hougan, önümüzdeki aylarda ve yıllarda beklenecek birçok önemli olayın olduğunu kaydetti.

Bunlar arasında Bitcoin yarılanması ve Morgan Stanley veya Wells Fargo gibi ulusal hesap platformlarında onaylanan Bitcoin spot ETF'leri yer alıyor.

Yönetici ayrıca yatırım komiteleri ve danışmanlarının Bitcoin hakkında resmi durum tespiti yapmalarının beklenmesi gerektiğini vurguladı. Bu, varlığa yatırım yapmadan önce atmaları gereken gerekli bir adımdır.

Hougan, bu büyük olaylar için bekleme yeri olsa da, duyarlılıkta küçük değişiklikler meydana geldiğinde BTC fiyatının muhtemelen “yan yönde seyredeceğini” söyledi; Ancak baş yatırım sorumlusu, uzun vadede işlerin farklı olacağına inanıyor. Hogan şunu yazdı:

“Ancak uzun vadede, Bitcoin'in şiddetli bir boğa piyasasında olduğuna inanıyoruz. Geçtiğimiz 15 ayda yalnızca %300'e yakın bir kazanç elde etmekle kalmadı, aynı zamanda bunun devam edeceğini düşünmek için güçlü nedenler var.”

Hougan'a göre Ocak ayının spot Bitcoin ETF onayları, kripto para birimlerinin yatırım profesyonellerine önemli ölçüde açılmasını sağladı.

Ayrıca trilyonlarca doları kontrol eden yatırım profesyonellerinin kripto para birimlerine yeni geçiş yapmaya başladığına inanıyor. Hougan, daha profesyonel yatırımcıların işe alınmasının “aylar değil yıllar alacağını” vurguladı.

Yönetici ayrıca, lansmanlarından bu yana ETF'lere akan 12 milyar doların heyecan verici olduğunu ve “tüm zamanların en başarılı ETF lansmanını” temsil ettiğini söyledi. Ancak küresel varlık yöneticileri portföylerinin yüzde 1'ini Bitcoin'e ayırmaya başladığında bunun, alana 1 trilyon dolarlık bir giriş anlamına geleceğine inanıyor.

“Genel olarak %1'lik bir tahsis, uzaya yaklaşık 1 trilyon dolarlık bir akış anlamına gelirken, 12 milyar dolar sadece bir ön ödemedir” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir