Bitcoin ve altcoinler yeni haftaya iyiye işaret ediyor

Bitcoin (BTC) geçen haftayı kırmızıda kapatsa da fiyatların haftanın en düşük seviyesi olan 61.000 dolardan toparlanması boğa piyasasının devamı için umut verdi. Alımlardaki düşüşler yatırımcıların uzun vadede yükseliş eğiliminde olduğunu ortaya koydu.

CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, Bitcoin'in destek seviyelerine yaklaşması durumunda Bitcoin spot borsa yatırım fonlarına (ETF'ler) girişlerin artmasını bekliyor. Young Ju, Bitcoin ETF'leri satın alan yeni Bitcoin balinalarının zincir içi maliyet esasının 56.000 dolar olduğunu söyledi. Bitcoin fiyatının 56.000 dolara ulaşması durumunda alımların artacağını öngörüyor.

Kripto para piyasası verilerinin günlük görünümü. Kaynak: Coin360

Bitcoin fiyatını destekleyebilecek bir diğer olumlu işaret ise Grayscale Bitcoin Trust'tan (GBTC) çıkışlardaki yavaşlamadır. Fairside Investors'ın verilerine göre GBTC'den çıkışlar 22 Mart'ta sadece 170 milyon dolara düştü. Bu da satış baskısının azalabileceğini gösteriyor. Bitcoin Mart ayını 61.130 doların üzerinde bitirirse, bu yedi aydaki ilk galibiyet serisi olacak.

Bitcoin'in toparlanması bazı altcoinlerin satın alınmasını tetikleyebilir mi? Grafiklerde güçlü görünen ilk 5 kripto para birimine bir göz atalım.

Bitcoin (BTC) Analizi.

Bitcoin, son birkaç gündür 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (65.364 $) yakınında işlem görüyor ve bu da boğalar ve ayılar arasındaki üstünlük mücadelesine işaret ediyor.

BTC/USDT günlük grafiği. Kaynak: Ticaret Görünümü

20 günlük EMA kademeli olarak düzleşiyor ve göreceli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın, bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Kısa vadede BTC/USDT çifti 60.775 ila 69.000 dolar arasında değişebilir.

Fiyat 20 günlük EMA'nın altında kalırsa 50 günlük basit hareketli ortalama (58.438 dolar) ile 60.775 dolar arasındaki destek bölgesi baskı altına girebilir. Bu bölge kırılırsa düzeltme %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 54.298 dolara kadar derinleşebilir.

Artan yönde, 69.000 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 73.777 doların yeniden test edilmesine kapıyı açabilir. Bu direncin azalması durumunda BTC 80.000 dolara yükselebilir.

BTC/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

4 saatlik grafik, ayıların yardım rallilerini 50-SMA ile sınırladığını gösteriyor. Dolayısıyla bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye haline geliyor. Boğalar fiyatı 50-SMA'nın üzerine çıkarırsa bu, düşüş baskısının hafifleyebileceğini gösterecek. Bitcoin daha sonra 69.000 dolara yükselebilir ve bu büyük bir engel olabilir.

Aşağı yönde izlenmesi gereken kritik destekler 62.260 dolar ve ardından 60.775 dolar. Ayılar fiyatı bu destek bölgesinin altına iterse satış gerçekleşebilir ve parite 59.000 dolara düşebilir.

Dogecoin (DOGE) Analizi.

Dogecoin (DOGE) son birkaç gün içinde 0,12 ile 0,19 dolar arasında dalgalandı. Boğalar 24 Mart'ta 0,16 dolar bariyerini kırdı ve 0,19 dolara yükselişin kapısını açtı.

DOGE/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

20 günlük EMA (0,15 dolar) yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların geri dönüş girişiminde bulunduğunu gösteriyor. 0,19 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, 0,23 dolara ve ardından 0,30 dolara doğru yolculuğa başlayabilir.

Bunun yerine, eğer fiyat 0,19 dolardan keskin bir şekilde düşerse, ayılar daha yüksek seviyelerde aktif kalacak. Dogecoin 0,12 dolardaki sağlam desteğe doğru düşebilir. Yükseliş trendinin sona erebileceğini belirtmek için ayıların fiyatı 50 günlük SMA'nın (0,12 $) altına düşürmesi gerekecek.

DOGE/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

4 saatlik grafik, boğaların 20 EMA'ya doğru daha düşük alım yaptığını gösteriyor ve bu da olumlu hissiyatı gösteriyor. Alıcılar fiyatı, ayıların bir kez daha güçlü bir savunma oluşturabileceği 0,19 dolarlık dirence doğru taşımaya çalışacak. Boğalar 0,19 dolarda ayılara boyun eğmezse, 0,20 doların üzerine çıkma şansı artar.

Zayıflığın ilk işareti 20-EMA'nın altında bir kırılma ve kapanış olacaktır. Bu, 0,1 dolara düşüşün kapısını açabilir.

Toncoin (TON) Analizi.

Toncoin (TON) 23 Mart'ta 4,60 dolarlık direnci kırarak yükseliş trendinin bir sonraki aşamasının başladığını gösterdi.

TON/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Yükselen hareketli ortalamalar ve aşırı alım bölgesindeki RSI, alıcıların kontrolü elinde tuttuğunu gösteriyor. 23 Mart ve 24 Mart mumlarındaki uzun fitil, 5 doların üzerinde kar rezervasyonu yapıldığını gösteriyor ancak boğalar mevcut seviyeden fazla bir ilerleme kaydedemezlerse Toncoin çifti ralliyi 5,64 dolara kadar uzatabilir.

Ayılar yükselişi durdurmak istiyorsa fiyatı 4,60 doların altına çekmek ve bunu sürdürmek zorunda kalacaklar. Bu, kısa vadeli yatırımcıları kar rezervasyonu yapmaya teşvik ederek pariteyi 20 günlük EMA'ya (3,79 $) doğru itebilir.

TON/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

4 saatlik grafik, ayıların agresif bir şekilde 5$ direncini savunduğunu ancak pariteyi 20 EMA'nın altına çekmeyi başaramadığını gösteriyor.Bu olumlu bir işaret çünkü yatırımcılar başka bir yükseliş beklentisiyle pozisyonlarını artırabilirler.

Aşağı yöndeki ilk destek 20 EMA'dır.Bu desteğin altındaki bir kırılma, kısa vadeli yatırımcıların kar alabileceğine işaret edebilir. Bu, fiyatı 50-SMA'ya ve ardından 3,50 dolara doğru itebilir.

İle ilgili: Terra'nın kurucusu Do Kwon Karadağ'da serbest bırakıldı

Yığın Analizi (STX).

20 Mart'ta boğalar Stacks'ı (STX) 3,40 dolarlık direncin üzerine itti ve bu da yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösteriyor.

STX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Her iki hareketli ortalama da yukarı doğru eğimli ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 3,40 doların üzerinde tutarsa ​​yükseliş trendi ivme kazanacak ve STX/USDT çifti 4,29 dolara ulaşabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyatın düşüp 3,40 doların altına kırılması, piyasaların daha yüksek seviyeleri reddettiği anlamına gelecektir. Parite 20 günlük EMA (3,07 $) seviyesine düşebilir. Bu seviyeden bir sıçrama, yükseliş trendinin bozulmadan kaldığını gösterir, ancak 20 günlük EMA'nın altına bir kırılma, pariteyi 50 günlük SMA'ya (2,65 $) düşürebilir.

STX/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

4 saatlik grafik, boğaların 20 EMA'ya doğru daha düşük alım yaptığını gösteriyor ve bu da hissiyatın olumlu kaldığını gösteriyor. Küçük bir direnç 3,75 dolarda bulunuyor ancak bu seviye kırılırsa parite 4 dolara ulaşabilir.

Aşağı yönde izlenmesi gereken önemli destek ise 20 EMA olup, bu seviyenin kırılması boğaların çıkışa doğru koştuğunu gösterecektir. Parite daha sonra 3,22 dolara düşebilir. Bu desteğin altına bir kırılma satışları hızlandırabilir ve paritenin 50-SMA seviyesinin altına düşmesine neden olabilir.

Fantom analizi (FTM).

22 Mart Fantom (FTM) mumundaki uzun fitil, 1,23 dolar civarında bir kar rezervasyonuna işaret ediyor. Satışlar 23 Mart'ta hızlandı ve ayılar fiyatı 1,02 doların altına çekmeye çalışıyor.

FTM/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Başarılı olursa FTM/USDT çifti 20 günlük EMA'ya (0,89 $) düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken kısa vadeli temel seviye olmaya devam ediyor. Fiyatın 20 günlük EMA'dan güçlü bir şekilde toparlanması, düşük seviyelerin alıcı çekmeye devam ettiği anlamına gelebilir. Parite daha sonra 1,23 seviyesini tekrar test edebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 1,50 dolara ve sonunda 2 dolara yükselişin yolunu açabilir.

Fiyatın sert bir şekilde düşüp 20 günlük EMA'nın altına kırılması durumunda bu iyimser görüş kısa vadede olumsuz etkilenecektir. Bu, fiyatı bir sonraki büyük destek olan 0,72 dolara doğru itebilir.

FTM/USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ayılar, fiyatı 4 saatlik grafikte 20-EMA'nın altına itti ancak bu, boğaların 50-SMA'ya meydan okunmasına izin vermediğine dair olumlu bir işaret. Alıcılar fiyatı 20-EMA'nın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarabilirlerse parite 1,12 dolara ve ardından 1,16 dolara yükselebilir.

Alternatif olarak, eğer fiyat üst dirençten kırılırsa ve 50-SMA'nın altına düşerse, bu ayıların agresif bir şekilde daha yüksek satışlar yaptığını gösterecektir. Parite daha sonra 0,80 dolara doğru aşağı yönlü bir harekete başlayabilir.

Bu metin yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir