Bu ismin dışında birçok ünlü memecoin dibe vurdu

JENNER, DAVIDO ve RICH dahil olmak üzere geçen hafta piyasaya sürülen ünlülerin desteklediği tokenlerin çoğu, zirveden bu yana değerlerinin en az %66'sını kaybetti. Ancak bunlardan biri trendi bozdu ve hâlâ tüm zamanların en yüksek seviyelerinde işlem görüyor.

Geçen hafta piyasaya sürülen ünlü tokenlerinden biri de Amerikalı medya kişiliği Caitlyn Jenner'ın 28 Mayıs'ta hazırladığı “JENNER”dı. Başlangıçta pek çok kişi bu haberin çalıntı bir X hesabı tarafından paylaşıldığına inanıyordu.

JENNER ilk 24 saatte 30 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı ve insanlar tokenın gerçekten ünlü tarafından desteklenip desteklenmediğini tartıştı. Bununla birlikte, Jenner tarafından meşru ilan edilmesine rağmen, o zamandan bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0061 dolardan %79 düştü.

Jenner tokeninin bugün piyasa değeri 6,1 milyon dolar. Ancak geçtiğimiz hafta herhangi bir fiyat dalgalanması yaşanmadı.

Geçen hafta JENNER fiyat değişimi. Kaynak: CoinGecko

Amerikalı rapçi Rich the Kid'in “RICH” tokenı da geçen hafta piyasaya sürüldüğünde memecoin yatırımcılarının dikkatini çekti. Ancak bugün tokenın piyasa değeri 678.000 dolara düştü.

Nijeryalı şarkıcı David Adedeji Adeleke Oon tarafından Timeless Davido (DAVIDO) adı altında piyasaya sürülen bir diğer token, 30 Mayıs'ta 0,0033 $'a kadar yükseldikten sonra %66'nın üzerinde düşüşle 0,0011 $'a geriledi.

Boks efsanesi Floyd Mayweather ve Amerikalı rapçiler Moneybagg Yo (SPEAK) ve Trippie Red (BANDO) ile bağlantılı tokenlar, yaklaşık %90 oranında düşen ünlülerle ilgili diğer memecoinler arasında yer alıyor.

Rapçi ve model Iggy Azalea'nın 29 Mayıs'ta piyasaya sürdüğü anneden ilham alan token “MOTHER”, ünlülerin desteklediği kripto para birimlerinin çoğunun kaderine boyun eğmeyen tek kripto para oldu.

Anne Iggy'nin piyasa değeri 6 Haziran'da 134 milyon dolara yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,0272 dolara ulaştı.

ANNE fiyatının son haftadaki değişimi. Kaynak: CoinGecko

Azalea, Sahil Arora'nın memecoin yatırımcılarını çekmede büyük ölçüde başarısız olan Iggy Azalea (IGGY) tokenini piyasaya sürmesinden kısa bir süre sonra MOTHER'ı piyasaya sürdü.

Merkezi olmayan borsa Uniswap'in kurucusu Hayden Adams, son dönemde yaşanan memecoin çılgınlığıyla “hiçbir sorunu olmadığını” söyledi ve bu varlığın daha faydalı alanlara odaklanması gerektiği görüşünü paylaştı.

“Iggy olumlu yanıt verebilir ve elde ettiği geliri sosyal bir amaca bağışlamak için kullanabilirdi.”

Ethereum'un yaratıcılarından Vitalik Buterin de yakın zamanda benzer bir noktaya değinerek finansallaşmanın ancak sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi, açık kaynaklı yazılımın desteklenmesi, sanatın ve yaratıcılığın teşvik edilmesi gibi topluma değer katan bir amaca hizmet etmesi halinde haklı gösterilebileceğini savundu.

Kaynak: wale.moca

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir