Memecoin tüccarı Normie'ye bir servet kaybetti

Talihsiz bir tüccar, Normie memecoin çöküşünün ardından 1 milyon dolardan fazla varlık kaybetti.

Bir göre

“25 Mart'tan 9 Nisan'a kadar, 11,23 milyon dolarlık NORMIE'yi 0,1035 dolardan satın almak için 1,16 milyon dolar harcadı ve şu ana kadar satmadan elinde tuttu.”

Kaynak: Lookonchain

Normie, yalnızca üç saat içinde tokenin piyasa değerinden 41,7 milyon doların üzerinde kayba neden olan akıllı sözleşme istismarına maruz kalan Base tabanlı bir memecoindir. Lookonchain, X'in 26 Mayıs tarihli bir gönderisinde istismarı tespit eden ilk platform oldu.

CoinGecko'nun verilerine göre Normie'nin değeri olayın ardından %96'dan fazla düştü, piyasa değeri küçük bir toparlanma başlamadan önce 200.000 dolar civarında dibe vurdu.

Normie/USDT, günlük grafik. Kaynak: Coingeko

27 Mayıs'ın başlarında Normie ekibi, bilgisayar korsanının çalınan NORMIE tokenlarının %90'ını iade etmeyi kabul ettiğini paylaştı. Bu anlaşma, Normie'nin, NORMIE sahiplerine geri ödeme yapacak yeni bir token başlatmak için iade edilen fonları ve ekibin geliştirme cüzdanındaki 2,3 milyon doları kullanması şartına bağlıydı.

Lookonchain tarafından tespit edilen bilgisayar korsanının blockchain mesajına göre, bilgisayar korsanı, çalınan fonları iade etmeden önce token lansmanının yapılmasını talep etti.

“Geliştiricinin cüzdanı, bu istismar sırasında benim kazandığımdan çok daha fazlasını kazandı ve bu fonların uygun şekilde kullanıldığından emin olmanın başka yolu yok.”

Kaynak: Lookonchain

Bilgisayar korsanının teklifinin ardından X, Normie'nin yeni tokenı yeniden başlattığını iddia eden sahte gönderileriyle doldu. Bu gönderiler, insanları sahte bağlantılara tıklamaları için kandırmayı amaçlıyordu.

Bir göre

İle ilgili: DeFiance Capital Kurucusu: ETH fiyatının bu seviyeye ulaşması gerekiyor

Memecoin rallisi devam ediyor, Pepe tüm zamanların en yüksek seviyesinde

Talihsiz olaya rağmen memecoin yatırımcılarının neden hayvan temalı kripto para birimleri almaya devam ettiği herkes şaşırıyor.

CoinMarketCap verilerine göre kurbağa temalı memecoin Pepe (PEPE), geçen hafta %75'ten fazla artış gösterdikten sonra 27 Mayıs'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00001718 dolara ulaştı.

Pepe/USDT, 4 saatlik grafik. Kaynak CoinMarketCap

Memecoin'lerin doğal bir faydası olmadığından, en değişken dijital varlıklar arasında yer alıyorlar. Doğal risklere rağmen, bazı yatırımcılar bu yüksek riskli pazar segmentinde başarılı işlemler yaparak milyonlar kazanıyor.

İki hafta önce deneyimli bir Pepe yatırımcısı memecoin ticareti yaparak 3.000 doları 46 milyon dolara çevirdi. GameStop efsanesinin geri dönüşü Pepe'nin fiyatını artırdı ve yatırımcı ilk yatırımından 15.718 katın üzerinde getiri elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir