Milyarderlerin en ilginç sabah rutinleri… Burgerler, MMA dövüşleri, sörf

Günlük yaşamlarıyla genç girişimcilere ilham veren milyarderler, her sabah mutlaka belli rutinleri takip ediyor. Bazıları güne sörf yaparak, bazıları hamburger yiyerek, bazıları ise tartışarak başlıyor.

Hurriyet.com.tr/Ekonomi Hizmeti

Milyarderlerin günlük çalışma rutinleri nasıl zengin olduklarına dair ipuçları veriyor. Ancak zengin insanların güne nasıl başladıkları, günü nasıl geçirdiklerinden daha önemlidir. Hayatlarını belli bir programa göre yaşayan milyarderlerin her sabah yaptıkları rutinler vardır. Dünyanın en zengin insanları kesinlikle bu faaliyetleri yapmadan çalışmaya başlamıyorlar.

HAMBURGER'Lİ KAHVALTI

Warren Buffett şüphesiz en ilginç sabah rutinlerinden birine sahip milyarderlerden biri. Sabah 6.45'te uyanan Buffett, güne ekonomi haberlerini okuyarak başlıyor. Yatırım şirketi Berkshire Hathaway'in kurucusu Buffett, her sabah ofise giderken mutlaka bir McDonald's restoranına uğrar. Ünlü milyarder, ileri yaşına rağmen bu restoranda sabah kahvaltısında yumurta, jambon veya hamburger yiyor. Buffett'ın restoran zincirinin hisselerine sahip olduğunu da belirtmekte fayda var.

UYANMA GİBİ MMA EĞİTİMİ

Mark Zuckerberg de harika bir sabah rutini olan zengin insanlardan biri. Zuckerberg için gün saat 8'de başlıyor. Eskiden sabahları koşuya çıkan Zuckerberg, artık her sabah yakın dövüş sporu MMA ve Brezilya dövüş sanatı jiu-jitsu'da antrenman yapıyor. Hatta bir ara Zuckerberg'in ünlü UFC dövüşçüleriyle yaptığı antrenmanların fotoğrafları da yayınlanmıştı. Ayrıca Zuckerberg her sabah Facebook, Instagram ve WhatsApp hesaplarını da kontrol ediyor.


SÖRF YAPMAK

Virgin Airlines ve Virgin Galactic gibi şirketlerin sahibi Richard Branson, sabahları egzersiz yapmayı asla ihmal etmeyen milyarderler arasında yer alıyor. Branson sabah 5'te uyanıyor ve işe başlamadan önce günlük egzersizini mutlaka yapıyor. Branson bazı günler tenis oynuyor, diğer günler ise bisiklete biniyor. Ünlü milyarder, sabahları denizde kitesurf olarak da bilinen kitesurf sporunu da yapıyor.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk için gün, milyarderin sabah saat 7'deki çalar saatiyle başlıyor. Musk iş e-postalarını kontrol ediyor ve sabah 7.30’a kadar gerekli gördüğü şeylere yanıt veriyor. Duş alır ve saat 8.00'de işe başlar. Genellikle kahvaltıyı atlayan Musk, fabrika ziyareti ve toplantı gibi etkinliklere genellikle akşam 22.00'de gidiyor.

ERKEK ARKADAŞINIZLA SOHBET EDİN

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, her sabah güne kız arkadaşı Laura Sanchez ile bir fincan kahve eşliğinde sohbet ederek başlıyor. Bezos ise günün önemli haberlerini cep telefonundan okumayı ihmal etmiyor. Kahve ve sohbetin ardından Bezos, işe başlamadan önce günlük egzersizini mutlaka yapıyor.

SABAH 4'TE UYANIYOR

Apple'ın 2011'den bu yana CEO'su olan Tim Cook, işe erken başlayan milyarderler arasında yer alıyor. Cook güne sabah 4'te başlıyor. Cook önce iş e-postalarını kontrol ediyor, ardından duş alıyor ve sabah egzersizlerini yaptıktan sonra kahvaltı yapıyor. Kahvaltıdan sonra kahveyi tercih eden aşçı, işe erken başlıyor.

Dünyanın en zengin adamı Fransız Bernard Arnault'un günü sabah 6.30'da başlıyor. Moda devi LVMH'nin CEO'su Arnault uyandığında genellikle telefonundan moda haberlerini ve çocuklarıyla birlikte mesajları okuyor.

Microsoft'un kurucusu Bill Gates sabah 7'de uyanır uyanmaz koşu bandında kardiyo egzersizleri yapıyor. Gates ayrıca bazı sabahlar tenis oynuyor. Antrenman sonrası iş haberlerini okuyan Gates, genellikle sabah 8'de işe başlıyor. Gates'in sabahları kahvaltı yapmayı tercih etmemesi biliniyor.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir