Temel ağ milyarlarca dolarlık rekor kırdı

Coinbase'in 2. katman ağı Ethereum Base, merkezi olmayan borsalarda (DEX) 24 saatlik bir süre içinde işlem hacmi rekorunu kırdı ve bir önceki güne göre yaklaşık %25 artışla 1 milyar doları aştı.

Dune verilerine göre Base, 30 Mart'ta DEX işlem hacmini önceki günkü 959,63 milyon dolardan %25 artışla 1,21 milyar dolara çıkardı.

UniSwap işlem hacminin %64,3'ünü oluştururken, onu %9,7 ile Aerodrome Finance ve %7,8 ile SharkSwap takip etti.

İşlemler genelinde DEX Hacmi (%). Kaynak: Duna

Günlük aktif kullanıcı sayısı (DAU) da yaklaşık %12,4 artışla 153.000'den 172.000'e çıktı. Geçtiğimiz altı hafta boyunca haftalık ortalama 667.765 aktif kullanıcı vardı.
Kripto topluluğu içinde büyüyen ağın memecoinler için bir sonraki merkez olabileceği yönünde spekülasyonlar var.

Kripto para tüccarı “Wizard of SoHo” 97.000 X takipçisine Base'in kendisine “ilk Solana'yı” hatırlattığını ve “Base'de birkaç milyar dolarlık mecoin” olacağını öngördüğünü söyledi.

Bu arada Base katılımcısı Jesse Pollak, 73.200 takipçisine Base'in “Ethereum olmayan en büyük zincir içi ekonomi” haline gelmesinin ne kadar süreceğini sordu. diye sordu. Yüzde 49,4'ü “3 ay” yanıtını verirken, yüzde 28,6'sı “12 ay içinde” öngörüsünde bulundu.

DEX Hacmi ($) temel DEX metrikleri. Kaynak Duna

Yayınlandığı tarihte şu anda ağda piyasa değeri 1 milyar dolar veya daha fazla olan hiçbir token bulunmuyor.

CoinGecko'ya göre Degen (DEGEN) ve Brett (BRETT), sırasıyla 709,9 milyon dolar ve 654,6 milyon dolarlık piyasa değeriyle en büyük Base memecoin'ler arasında yer alıyor.

Sadece bir hafta önce, 25 Mart'ta Cointelegraph, DEGEN'in piyasa değerinin yedi günde neredeyse beş kat artarak 143,4 milyon dolar olduğunu bildirmişti.

27 Mart'ta Cointelegraph, Coinbase'in daha fazla kurumsal ve müşteri USD Coin (USDC) stabilcoin hesaplarını Base'e taşımaya başlayacağını bildirdi.

Coinbase Başkan Yardımcısı Max Branzburg, bir sosyal medya gönderisinde, bu hareketin kripto para borsasının “müşteri fonlarını daha düşük ücretler ve daha hızlı ödeme süreleriyle yönetmesine ve korumasına” olanak tanıyacağını belirtti.

Bu kullanıcılar kendi özel anahtarlarından sorumlu olduğundan, değişiklik yalnızca Coinbase.com hesaplarını etkileyecektir, Coinbase Wallet'ı etkilemeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir