SEC, Ripple (XRP) vakasında nihai yanıtını sundu.

Ripple Labs ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), SEC'in davanın çözüm aşamasında nihai yanıtını sunmasıyla hukuki mücadelesinde önemli ilerleme kaydetti.

SEC, uzlaşma özetlerine verdiği son yanıtta, Ripple'ın blockchain girişiminin pervasızca hareket ettiği ve mahkeme daha önce “adil bildirimi” reddetmiş olmasına rağmen XRP'nin (XRP) yasal statüsü hakkında “belirsizlik” olması gerektiği yönündeki ısrarına karşı çıktı. “savunma.

SEC, Ripple'ın 2020'de XRP davası açılmasından bu yana herhangi bir kuralı ihlal etmemesine rağmen, Ripple'ın gelecekte benzer eylemlerde bulunup bulunmayacağına dair tutumunu da koruyor.

İşlem notuna göre Ripple, 2013 yılında XRP'nin ilk arzından bu yana SEC ile olan işbirliğini vurgularken sorumluluğunu küçümsedi.

Ancak SEC, yasa kapsamında Ripple'ın 2020'den bu yana ihlallerden kaçınmış olmasına rağmen başka bir ihlalin hala mümkün olduğuna dikkat çekti.

SEC, Ripple'ın davranışının değişeceğine dair dava sonrası güvence vermesinin, tedbir kararlarını atlatmayı haklı çıkarmadığını savunuyor. SEC'e göre Ripple'ın yasal yönergelere uyma ve XRP'nin gelecekteki satışlarını davanın çözümüne göre yeniden yapılandırma iddiaları yanıltıcı. SEC, Ripple'ın emri yanlış yorumladığını ve uyum sonuçlarını fark edemediğini iddia ediyor.

Yanıt, Ripple'ın Amerika Birleşik Devletleri dışındaki ve akredite yatırımcılara yönelik satış iddialarını çürütüyor çünkü bu savunmalar özet karar sırasında terk edildi.

Ek olarak, Ripple'ın isteğe bağlı likidite satışlarına yönelik sözleşme değişikliği talepleri de reddedildi çünkü bu sözleşmeler halihazırda ihlal olarak tanımlanmış belirli kısıtlamalar içermiyor.

Sonuçta SEC, Ripple'ın iddialarının gelecekteki ihlalleri önlemek için ihtiyati tedbir ihtiyacını ortadan kaldırmadığını savunuyor.

Ripple'ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, karar notunda SEC'in yanıtına yanıt vererek SEC'in itibarının azalmaya devam ettiği yorumunu yaptı.

Alderoty, güçlü kripto lisanslama sistemlerine sahip uluslararası mali düzenleyicilerin, SEC'in çabalarını balıkçılık lisansı vermeyle karşılaştırmasına şaşırmış olabileceğine dikkat çekti.

Kaynak: Stuart Alderoty

Alderoty, SEC'i yasayı tutarlı bir şekilde uygulamamakla eleştirdi. XRP davasının çözümüne ilişkin iyimserliğini dile getirdi. Kripto topluluğu davanın sonucunu heyecanla beklerken analistler nihai kararın Eylül ayı civarında verilmesini bekliyor.

Ripple, Tokyo merkezli danışmanlık firması HashKey DX ile stratejik ortaklık kurarak XRPL kurumsal çözümlerini Japon pazarına sunmaya hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir