Telegram, Helika Gaming ile kripto oyunlarına yönelik program başlattı

Blockchain tabanlı mini uygulamaların başarısının ardından Telegram, Helika Gaming ile işbirliği içinde Telegram Gaming Accelerator programını başlattı.

Yeni girişim, kullanıcıların mesajlaşma platformundaki oyun deneyimini geliştirmek için mini uygulamalarda ve blockchain teknolojisinde son zamanlarda yaşanan önemli artıştan yararlanmayı amaçlıyor.

Girişim, Mart ayında Telegram'da başlatılan Hamster Kombat gibi oyunların 200 milyon oyuncusunun başarısını takip ediyor.

Kaynak: Notcoin

Telegram ve oyunlar arasındaki işbirliği

Notcoin'in X hakkındaki duyurusu, Telegram'ın mini uygulamalardan oluşan geniş kullanıcı tabanının “yeni ürün” haline geldiğini ortaya çıkardı.

Telegram, Helika Gaming ile ortaklık kurarak programı özellikle oyun geliştiricilere yönelik olarak genişletmeyi planlıyor.

Program, Telegram'a entegre oyun uygulamaları oluşturmakla ilgilenen geliştiriciler arasında yeniliği ve büyümeyi teşvik etmeyi amaçlıyor.

Telegram ortaklık ayrıntıları

İşbirliği, oyun stüdyolarını, mobil uygulama geliştiricilerini ve bağımsız içerik oluşturucuları desteklemeyi amaçlıyor ve Helika Accelerate'den gelen 50 milyon dolarlık önemli bir fonla destekleniyor.

Ortaklık, Telegram platformunu Ton blockchain'in yetenekleriyle birleştiren sürükleyici ve yenilikçi bir oyun deneyimi yaratmayı amaçlıyor.

Bu hamle, Telegram'ın platformunda bulunan oyun sayısını çeşitlendirmek ve oyun geliştirmeyi teşvik ederek daha geniş bir kitleyi çekmek için yaptığı stratejik bir hamledir.

Telegram Gaming Accelerator programına ilk kayıt dönemi önümüzdeki hafta başlayacak.

Kaynak: Notcoin

Ocak ayında, viral tıklama oyunu Notcoin, bir aydan kısa bir sürede 20 milyondan fazla kayıt alarak kripto para oyun rekorunu kırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir