Temmuz ayında Ripple (XRP) için tarih tekerrür edecek mi?

Piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan XRP, eğer tarih tekerrür ederse Temmuz ayında önemli bir artış görebilir. Tarihsel veriler, Ripple'ın son iki yılda temmuz ayında dikkat çekici bir performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

Ripple, 2022 yılının temmuz ayında önemli bir artış göstererek ayı %14 artışla kapattı. Bu ivme, Temmuz 2023'te aylık %48'lik bir artışla devam etti.

Geçen yılki hamle, SEC'in Ripple'a karşı açtığı davada bir hakimin XRP tokenlerinin güvenlik statüsüne sahip olmadığına karar vermesinden sonra geldi. Bu yasal başarı, yatırımcıların Ripple'a olan ilgisinin artmasına yol açtı.

Ripple, Analisa Torres'in kararıyla 2023 yılında geçici bir zafer elde etse de şirketin üzerindeki kara bulutlar dağılmıyor. 20 Haziran 2024'te Kaliforniya Bölge Mahkemesi Hakimi Phyllis Hamilton, XRP'nin bireysel yatırımcılara satılması halinde menkul kıymet olabileceğini tespit etti ve Ripple CEO'su Brad Garlinghouse'un açıklamaları üzerine açılan yeni davayı onayladı.

Bugün, Haziran 2024'te XRP fiyatı %8 düştü. Ancak tarih temmuz ayında tekerrür ederse fiyat önemli ölçüde artabilir.

XRP Fiyatı

Ripple'ın ana kripto para birimi XRP şu anda 0,4854 dolardan işlem görüyor.

Uzun süre yatay kalan altcoin, bugün 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) dışına çıkmış görünüyor. Ripple, 0,4837'deki 20 EMA'nın üzerinde tutunursa, 0,4998'deki 50 EMA seviyesine geçebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir