Türk Telekom abone sayısını açıkladı


Türk Telekom'un toplam abone sayısı 2023 sonunda 52,9 milyon oldu

Türk Telekom'un 2023 yılı sonunda toplam abone sayısı 52,9 milyon iken mobil abone sayısı 26,2 milyona yükseldi. Şirket, mobil gelirini bir önceki yıla göre 6,4 milyar Pound artırmasına rağmen, 2023'teki büyümesine en büyük katkıyı mobil gelir sağladı.

Türk Telekom, 2023 yılını faturalı mobil hatlarda 1,6 milyon net yeni aboneyle tamamladı. Şirket, mobil gelirini bir önceki yıla kıyasla 6,4 milyar Pound artırırken, mobil portföydeki faturalı abonelerin yüzdesi, 4. çeyrekte faturalı segmentteki abonelerdeki net artışla birlikte %70,8'e ulaştı.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarıyla başarılı sonuçlara imza atan Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, şunları söyledi: “Mobil, fiber ve tüm şirket alanlarında insan odaklı bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap veren 360 derecelik bir evren sunuyoruz. 2023 yılında mobil alanında çok güçlü bir performans sergiledik. 2023 yılsonu itibarıyla mobil numara taşınabilirliği pazarında dokuz çeyrek üst üste tercih edilen operatör olduk. Bağımsız kuruluşların yaptığı “Reklam ve Marka Sağlığı” araştırmasına göre araştırma şirketi Nielsen IQ ile 2023 yılında “Sadık Müşteri Yaratma” oranında sektörümüzde lider olduk. “Sürekli büyüyen mobil gücümüzle 2024 yılında performansımızı yükselişte tutarken müşterilerimize benzersiz deneyimler sunmaya devam edeceğiz” dedi.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir