Ticaret Bakanlığı: Beyaz et ihracatına yasak geliyor


CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, beyaz et fiyatlarında yaşanan fahiş artışın önüne geçmek için Ticaret Bakanlığı'nın yurt dışına tavuk ihracatını yasaklayacağını söyledi.

CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Nihat Uludağ, canlı yayında Ticaret Bakanlığı'nın beyaz et fiyatlarının düşürülmesi için çalışma başlattığını söyledi. Uludağ, beyaz et fiyatlarında yaşanan fahiş artışın önüne geçmek için Ticaret Bakanlığı'nın yurt dışına tavuk ihracatını yasaklayacağını duyurdu. Bu yasakla yurt dışına ihraç edilen tavukların iç piyasaya yönlendirileceği ve fiyat artışının önüne geçileceği söylendi.

136 BELEDİYE BAŞKANI İSTANBUL SOKAKLARINDA

Uludağ, İstanbul Ticaret Bakanlığı'nın yakın zamanda 136 fiyat şişirme müfettişi atadığını hatırlattı. Fiyat şişirme yapan müfettişlerin “Kırmızı et fiyatındaki artış beyaz eti de etkiledi” dediğini belirten Uludağ, vatandaşların beyaz ete yöneldiğini, alınan tedbirlerle beyaz et arzının arttığını ve fiyatlara inandığını söyledi. .

KIRMIZI ET ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR

Bakanlığın kırmızı et fiyatlarına ilişkin açıklama yayınladığını belirten CNN Türk İstanbul Haber Müdürü Uludağ, şunları söyledi: “Kırmızı etle ilgili de çalışmalar var. Kurban Bayramı önümüzdeki birkaç gün içinde olacak. Piyasadaki et fiyatları da daha da artacak, kırmızı et fiyatları da düşecek.”

Bakan Şimşek: Enflasyona karşı kararlı adımlar atacağız


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir